PLASMA PANASONIC TH-P55VT50V – TỐT "SƠN" VÀ TỐT "GỖ"!!!

rua bo

Well-Known Member
Ðề: PLASMA PANASONIC TH-P55VT50V – TỐT "SƠN" VÀ TỐT "GỖ"!!!

Mấy chục ký mà nhằm nhò gì. Cỡ vài trăm ký mới sợ chứ. He. he..........

41igzu4o

flx www.ao

The best Useful resource To Get well Football Keepsakes
You're going to have the ability to always visitors who will be so hooked into accumulating multiple soccer kits as in reliable NFL jerseys,football playing cards, autographed football and many others. They marvel at most stuff pertains to soccer or their most desired gamers,cheap jerseys. It really is undoubtful they are die-hard fanatics to the celebrated soccer stars. So if you are thinking about some beautiful provides for that colleague, a relative, cheap nfl jerseys or perhaps expensive pal who has obtained her / his coronary heart in our well-known sport, your especially right self preference can be to stop by to a soccer package retail outlet that have a broad ranged of soccer souvenirs.
Speciality of current plays the most crucial thing you're going to worry when getting one thing. For people who're outrageous over football, one of the best remarkable items that you can select as a way will be football kits,louis vuitton outlet. You can easily are literally passionate towards sport, cheap nfl jerseys free shipping paypal any present that means some relevance is admittedly of important essence. They may even just take pleasure in possessing it. These consumers will probably even furthermore increase it for their present variety of selection.
You may get really good totally different quantities of football provides within the soccer package retailer of low cost or substantial cost. The football kit merchants make a variety of parts on the market excluding those so-called collector's merchandise. You would rarely are convinced it is really from a retailers therefore you might have the requirement to shows bursting with specialty suppliers to spot a particular. And really, the could overwhelming also,wholesale jerseys! Amongst those soccer present items which may be ultimately unheard of incorporate the NFL jerseys, newspaper guides, cheap nba jerseys football shares, soccer heritage textbooks, football memorabilia,louis vuitton handbags, [url]www.aorda.com/aod/static/special/cheap-nfl-jerseys.jsp[/url] and pics which bear the signature regarding the legendary football gamers,cheap jerseys.
Should you can mail the entire items who're fascination for the recipient on some special instances, corresponding to weddings, birthdays, nfl kids jerseys cheap mother's day, father's working day,cheap nfl jerseys, Valentine's, cheap jerseys present-day you select come to be much more meaningful. You may additionally acquire stores that offer the donated belongings of the commendable players and teams. Folk who bear the signatures using the celebrated players can definitely heat the hearts connected along with the receiver.
You should see the on the internet webpages to seize some well known brand jerseys of an supporting workforce, you're going to almost certainly have an interest by steelers jersey. Looking on the internet enables for that you choose to acquire considerably more, take into consideration other portals, look at fees, and of course rid you utilizing the problems that occur along with shopping on the typical bodily merchants. Even so, investigate the queue of football books,cheap jerseys, football time goods,cheap jerseys, and a person great deal most people so that you could potentially bag the best quality prices is usually increased than competitive.
These of you which have been totally enthusiastic about football, any gadgets of football preferably should be taken into consideration important and beneficial collectibles. The football package retail outlet constitutes a resource that you should get soccer presents and memorabilia.

深圳市宝鸡商会网论坛 - Powered by Discuz!

Ray Ban Glassesar2659798 - 贝尔数码商城论坛 ASP.net|论坛 - Powered by Discuz!NT

neo8x

Well-Known Member
Re: Ðề: Re: Ðề: PLASMA PANASONIC TH-P55VT50V – TỐT "SƠN" VÀ TỐT "GỖ"!!!

Ôi . . . ! em thấy VT 50 mỏng lắm mà nặng 30kg sao ạ ?
mỏng chứ ko nhẹ bác ơi, Plasma mà. Như e dùng ST50 khiêng lên xuống mà cũng fải 2 người đấy

lahabentin

Well-Known Member
Re: Ðề: PLASMA PANASONIC TH-P55VT50V – TỐT "SƠN" VÀ TỐT "GỖ"!!!

Các bác cho em hỏi đời ST có thiết kế mỏng không ?
Chứ đời X50 và XT50 có bề dày nhiều quá, tạo cảm giác rất nặng (23kg), Vì em dự định treo lên tường, nên xin các bác cho biết treo em 50X có sao không ? Mà các bác thấy chất lượng hình ảnh của 50X và 50XT có ok không ?
Giá treo tường đúng chuẩn có thể chịu được một vật nặng 150kg, thế nên bạn không phải lo. Khi gắn nên chịu khó bắt đầy đủ vít cho mấy cái lổ, đừng bỏ sót là OK!

ductuan6789

E đang dư 3 kính 3D Panasonic 2011 (2 kính sạc TY-EW3D2M và 1 kính pin TY-EW3D10) mới 100% fullbox nguyên nilon, hàng chính hãng
Bác nào có nhu cầu thì pm hoặc LH e (0906.092.886). Hoặc bác nào có kính Pana 2012 thì đổi với e cũng đc

Nhìn phê quá .... thiết kế tinh tế thật

vinh do

Active Member
lâu lâu đi ngang nhà bác minhsur nhìn em vt50 mà chảy nước miếng :p,ước gì em nó nằm trong phòng ngủ của em hen X_X...dạo này bác làm ăn sao dồi,chúc bác dồi dào sức khỏe hen...

cottu

Member

Đen quá, hôm qua bật tv lên thì phát hiện bị một vết sọc chạy dọc màn hình, bác minhsur cho em xin địa chỉ của trung tâm bảo hành pana với, tv của em là p50ut30 thanks bác

bonghd

Active Member

Đen quá, hôm qua bật tv lên thì phát hiện bị một vết sọc chạy dọc màn hình, bác minhsur cho em xin địa chỉ của trung tâm bảo hành pana với, tv của em là p50ut30 thanks bác

Đã giả nhời bên Fan's Panasonic!:p

Minhsur

Banned
Re: Ðề: PLASMA PANASONIC TH-P55VT50V – TỐT "SƠN" VÀ TỐT "GỖ"!!!

lâu lâu đi ngang nhà bác minhsur nhìn em vt50 mà chảy nước miếng :p,ước gì em nó nằm trong phòng ngủ của em hen X_X...dạo này bác làm ăn sao dồi,chúc bác dồi dào sức khỏe hen...
Hôm qua say quá, đọc không kỹ cứ tưởng được nằm trong phòng ngủ nhà hàng xóm... hic.

Bạn cứ alo trước cho 19001593 thông báo tình trạng của tivi để cho BH họ xử lý. Chắc cũng mất kha khá thời gian.

cottu

Member

Buồn 5' tình hình thay panel mất gần 20 củ, thôi để vậy xem cho lành. Sao mà nó lại hỏng sau thời hạn bảo hành nhỉ, đen wá!

Buồn 5' tình hình thay panel mất gần 20 củ, thôi để vậy xem cho lành. Sao mà nó lại hỏng sau thời hạn bảo hành nhỉ, đen wá!
20 củ thì chờ dòng 60 ra làm hẳn con mới bác ạ :))

PlasmaFan2

Cnet vừa review ZT60 kìa. TV tốt nhất về chất lượng hình ảnh. Cùng với VT60, ZT60 vượt mặt Kuro. ZT có chất lượng hình ảnh ngang bằng với VT60 trong phòng tối nhưng hơn trong phòng sáng nhưng lại thua F8500 của samsung rong phòng nhiều sáng.

Minhsur

Banned
Cnet vừa review ZT60 kìa. TV tốt nhất về chất lượng hình ảnh. Cùng với VT60, ZT60 vượt mặt Kuro. ZT có chất lượng hình ảnh ngang bằng với VT60 trong phòng tối nhưng hơn trong phòng sáng nhưng lại thua F8500 của samsung rong phòng nhiều sáng.
Thế thì bạn nên lấy SS F8500 mà dùng.

bonghd

Active Member
Ðề: Re: PLASMA PANASONIC TH-P55VT50V – TỐT "SƠN" VÀ TỐT "GỖ"!!!

Á tôi cũng nghĩ vậy, ở phòng khách nhiều sáng thì SS F8500 là vô địch mà giá chỉ bằng VT60. ZT mắc quá mà chênh lệch không nhiều nên không đáng bỏ tiền thêm đối với tôi.

Xong là bạn lập Thread riêng để anh em vào tham khảo và chia sẻ nhé!;)

Minhsur

Banned
Á tôi cũng nghĩ vậy, ở phòng khách nhiều sáng thì SS F8500 là vô địch mà giá chỉ bằng VT60. ZT mắc quá mà chênh lệch không nhiều nên không đáng bỏ tiền thêm đối với tôi.
Chuẩn đấy, bác mua cái SS F8500 rồi riview cho anh em nhé.
Thấy anh em khen nhiều dòng Plasma của Pana rồi, nghe quen tai quá. Giờ lại thèm nghe lời khen cho sản phẩm khác.

tuyen2068

Active Member
Ðề: Re: PLASMA PANASONIC TH-P55VT50V – TỐT "SƠN" VÀ TỐT "GỖ"!!!

Em mà có tiền thì sắm VT60 coi cho đã. Tội vạ gì phải mua SS vô địch.

Bên trên